Apie

Flokas – kas tai?


Flokas – tai vienodai trumpai kirptas tekstilinis pluoštas, kurį įpurškiant specialiu elektrostatiniu aparatu į klijus arba dažus, sukuriamas švelnus paviršius, panašus į aksomą ar veliūrą.

Pirminė technologija sukurta Kinijoješ prieš tris tūkstančius metų. Vietoj klijų kiniečiai naudojo dervas, jomis ištepdavo paviršių ir barstydavo smulkintą natūralią vilną.

Technologijos atgimė praeitame šimtmetyje Prancūzijoje, kai vėl buvo atkurtos tuomet nebenaudotos FLOCK technologijos. Ir šiandien Jus nudžiugins spalvas ir grožį išlaikę Luvro sienų apmušalai. Prancūzijos meistrų atgaivinta technologija toliau vystosi iki mūsų dienų tiek Europoje, tiek ir Amerikoje. Didelę technologijos sėkmę nulėmė pastaraisiais metais atrastos ypatingai stabilių klijų rūšys ir portatyvinių aparatų, kurie dengia paviršius elektrostatinio pritraukimo principu, sukūrimas.

Šiuo metu FLOCK technologija dėl lankstumo ir prisitaikymo prie pagrindo savybių plačiausiai naudojama dekoracijos ir reklamos srityse, tačiau unikalios FLOCK technologijos savybės ir pigumas siūlo platesnes galimybes:

1. Šiluminė įzoliacija
2. Garso izoliacija. Floku padengti daiktai visiškai sugeria garsą.
3. Spalvinis atsparumas. Minimalus spalvinis atsparumas 6 – 7 metai.
4. Atsparumas drėgmei.
5. Atsparumas užsidegimui.
6. Atsparumas dulkių ir dūmų poveikiui. Elektrostatinis krūvis, susidarantis padengiant paviršius floku, apsaugo nuo visų mikrodalelių.
7. Atsparumas mechaniniam drėskimui ir trynimui.Tai užtikrina naujausių ir specialių klijų rūšių        panaudojimas.
8. Lengvai prižiūrimas. Galima plauti ir valyti, naudojant tradicines valymo priemones. Garantuojame, kad po valymo visos anksčiau nurodytos savybės išliks nepakitusios.

Flokas skirstomas:

– Viskozinis flokas (Rayon), gaminamas iš viskozinio pluošto.
– Poliamidinis (Nylon), gaminamas iš poliamido.
– Pagal plaukelio ilgį: 0,5mm, 1mm, 2mm,
– Pagal storį 3.3dtex, 6.7dtex, 22dtex.